تکنولوژی

گجتی که از اضطراب تان می کاهد

یک شرکت انگلیسی دستگاهی ساخته که با تحلیل ضربان قلب، تنفس و شیوه ایستادن فرد، اضطراب کاربر را ردیابی می کند و از اضطراب فرد می کاهد.

تشخیص طاسی در بزرگسالی با رمزگشایی ژنوم نوزاد

والدین در چین می توانند ژنوم نوزاد تازه به دنیا آمده شان را رمزگشایی کنند تا خطر ابتلا به بیماری های مختلف و حتی ریزش مو در آینده آنها را از همان ابتدا تشخیص دهند.

اعلام آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی مهندسی به آفریقا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ایران برای صدور خدمات فنی مهندسی در حوزه فناوری اطلاعات به کشورهای آفریقایی خبر داد.

کمبود بودجه ناسا را از شکار سیارک منصرف کرد

کمبود بودجه ناسا را ناچار کرد پروژه شکار سیارک را متوقف کند.

آمریکا پهپاد روباتیک می سازد

پنتاگون قصد دارد ارتشی از پهپادهای روباتیک بسازد که با استفاده از هوش مصنوعی حرکات هواپیماهای اطراف خود را تقلید کنند. از این پهپادها برای ماموریت های کاملا خودکار استفاده می شود.

چپ دستها ریاضی را بهتر می فهمند

عقیده بر این است که افراد دست چپ، باهوش تر هستند. اما آیا واقعا اینگونه است؟

احساس درد کمتر در دندانپزشکی با هدست واقعیت مجازی

استفاده از هدست های واقعیت مجازی در دندانپزشکی را می توان به عنوان تازه ترین کاربرد این فناوری نوظهور به شمار آورد.

ساخت قالب های چینی برای تولید میوه های عجیب!

یک شرکت چینی قالب های عجیبی برای پرورش میوه ساخته است. این قالب روی ریشه گیاهان در حال رشد قرار می گیرد و میوه و سبزیجات به آرامی داخل قالب را پر می کنند.

تعریف جدید ۳ میلیون دلاری از خودروی اسپرت

اگر قرار باشد تعریف دوباره ای از یک خودروی اسپرت آن هم با توجه به تازه ترین فناوری های صنعت خودروسازی ارائه کنیم تنها جواب بوگاتی شیرون ۲۰۱۷ است.

طرح اولیه خودروی الکتریکی مناسب مسابقات طولانی رونمایی شد

یک شرکت تولید کننده خودروهای اسپورت در آمریکا از طرح اولیه خودرویی رونمایی کرده که می تواند با یک بار شارژ مسافت ۱۴۵ تا ۱۷۷ کیلومتر را با حداکثر سرعت ۲۸۲ تا ۲۹۰ کیلومتر برساعت طی کند.

خورشید دوقلوی همزاد دارد

اخترشناسان به این نتیجه رسیده اند که خورشید همزاد دوقلویی دارد که عامل نابودی دایناسورها بوده است!

کفی محافظ پا در برابر سطوح داغ و سخت به بازار آمد

یک مخترع ایتالیایی پدهای چسبنده ای ساخته که به پای فرد می چسبد و او را از پوشیدن کفش در ساحل بی نیاز می کند. این محصول پای فرد را در برابر سطوح داغ و سخت محافظت می کند.

هشتمین عجایب جهان دوباره کشف شد!

با گذشت بیش از یک قرن، حالا دانشمندان با اطمینان خاطر زیادی درباره کشف دوباره شیبهای پلکانی سفید و صورتی نیوزلند صحبت می کنند که تصور می شد نابود شده باشد.

متخصصان حوزه مدیریت کسب و کار در کشور گردهم آمدند

اولین جلسه هم‌اندیشی متخصصان حوزه‌ مدیریت فرآیندهای کسب و کار در کشور به همت نماینده انحصاری نماینده انحصاری انجمن بین‌المللی مدیریت فرآیند کسب و کار ABPMP در ایران برگزار شد.

با این اپلیکیشن کفش تان را آنلاین آزمایش کنید

یک محقق اسپانیایی اپلیکشینی ساخته که با استفاده از عکس پا به مشتریان آنلاین اجازه می دهد به طور مجازی کفش را آزمایش کنند. این اپلیکیشن برای خرید های آنلاین مناسب است.

گسترش همکاری های دوجانبه ایران و هند در حوزه فناوری ارتباطات

وزیر ارتباطات ایران در دیدار وزیر ارتباطات هند، با اشاره به فضای مثبت موجود در روابط ایران و هند ، بر همکاری های دو جانبه و بستر سازی لازم در حوزه فناوری اطلاعات، تاکید کرد.

نخستین گرازماهی دوقلوی بهم چسبیده کشف شد

ماهیگیران نیوزلندی نخستین گرازماهی دوقلوی بهم چسبیده دنیا را شکار کردند.

ساخت توربین آبی مجهز به ژنراتور/ تولید برق در نیروگاه آبی

محققان ایرانی موفق به ساخت توربین آبی مجهز به ژنراتور دارای مکانیزم کاهنده سرعت سنکرون شدند که از آن می توان در نیروگاه آبی در راستای تولید برق گام برداشت.

چین جدید ترین فناوری جت جنگنده را آزمایش می کند

چین ادعا می کند فناوری جدید موتور رم جت را آزمایش کرده است. این موتور اکسیژن اتمسفر را به طور مستقیم می سوزاند و طیف پرتاب موشک های هوا به هوا را می افزاید.

وزیر ارتباطات با دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات دیدار کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات دیدار کرد.