کاهش محسوس سفر از کشورهای هدف در فرمان مهاجرتی ترامپ به آمریکا

آمارهای رسمی دولت آمریکا نشان می‌دهند

کاهش محسوس سفر از کشورهای هدف در فرمان مهاجرتی ترامپ به آمریکا

خبرگزاری فارس: کاهش محسوس سفر از کشورهای هدف در فرمان مهاجرتی ترامپ به آمریکا

علی‌رغم معلق شدن فرمان ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، آمارهای رسمی از کاهش سفر از شش کشور هدف در این فرمان به آمریکا خبر می‌دهند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، علی‌رغم معلق شدن فرمان ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، آمارهای رسمی از کاهش سفر از شش کشور هدف در این فرمان به آمریکا خبر می‌دهند. 

آمارهای منتشر شده توسط وزارت امنیت داخلی آمریکا در روز چهارشنبه نشان می‌دهند، در دو ماه مارس و آوریل شمار افراد پذیرش شده از شش کشور ایران، لیبی، سومالی، سوادن، سوریه و یمن برای ورود به خاک آمریکا نسبت به رقم مشابه در سال گذشته تقریباً نصف شده است.

آمارهای منتشر شده توسط وزارت خارجه آمریکا نیز روند مشابهی را نشان می‌دهند.

رونامه وال‌استریت‌ژورنال نوشته هنوز مشخص نیست که کاهش این ارقام مربوط به درخواست کمتر افراد برای ورود به خاک آمریکا است یا افزایش مواد رد درخواست‌ها از جانب دولت آمریکا.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به وال‌استریت‌ژورنال گفت این وزارتخانه آمار مربوط به رد درخواست‌های روادید در ماه‌های گذشته را منتشر نمی‌کند. 

آمارهای وزارت امنیت داخلی نشان می‌دهند شمار پذیرش برای تمامی این شش کشور در ماه‌های مارس و آوریل کاهش داشته‌اند.

بیشترین این کاهش مربوط به سومالی است. میزان پذیرش داوطلبان از این کشور در دو ماه مورد بررسی با کاهش بیش از 66 درصد رو به رو بوده است و از 2233 مورد در سال گذشته به 655 مورد در سال جاری کاهش داشته است. 

وال‌استریت‌ژورنال نوشته از میان 6 کشور، آمریکا در سال 2016 و 2017 بیشترین شمار افراد را از ایران پذیرفته است. 

دادگاه استیناف شعبه نهم آمریکا مستقر در کالیفرنیا، روز دوشنبه علیه دستور اجرایی ترامپ که خواستار منع ورود اتباع 6 کشور مسلمان از جمله ایران به خاک آمریکا است رأی داد. 

رأی این دادگاه در حالی صادر شد که شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر آمریکا هم روز پنجم خرداد ماه حکم به تعلیق این فرمان داده بود. 

فرمان ترامپ در صدد آن بود که ورود شهروندان کشورهای ایران، لیبی، سوریه، سومالی، سودان و یمن به ایالات متحده را برای مدت 90 روز متوقف کند. 

پیش از این هم، پایگاه «ویلج‌سان‌تایمز» روز سه‌شنبه گزارش داده بود روادیدهای صادر شده برای اتباع ایرانی 52 درصد کاهش یافته است. 

این گزارش به علاوه حاکی است سوابق اتباع ایرانی توسط نهادهای مختلف آمریکا مورد بررسی قرار می‌گیرند و آنها مجبور به تحویل اطلاعات سفر و اطلاعات حساب‌های کاربری خود به مقام‌های اداره مهاجرت هستند. 

انتهای پیام/ *