کد خبر: 1422374/24 زمان: 17:53   1396/03/26 بازدید: 31,100

بهترین پنالتی زنان تیم ملی کدام بازیکنان هستند؟

چهار بازیکن، نقش اول پنالتی های ایران

در جریان بازی های مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا و در دیدارهای تیم ملی ایران، 6 پنالتی نصیب بازیکنان ایران شد، پنالتی هایی که 5 گل برای شاگردان کی روش به همراه داشت. دژاگه، حاج صفی و شجاعی زننده 6 پنالتی تیم ملی در این رقابت ها بودند.

به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی پس از آنکه تبحر خود را در به دست آوردن پنالتی در بازی های تیم پرسپولیس به نمایش گذاشته بود، در تیم ملی نیز توانست مهارت خود را نشان دهد و در جریان بازی های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی با به دست آوردن دو پنالتی مشترکا به عنوان بهترین پنالتی گیر تیم ملی معرفی شد. پنالتی هایی که با دو خطار روی او به دست آمد. دو پنالتی این بازیکن در بازی برابر گوام و ازبکستان به دست آمد که یکی از آنها توسط بازیکن دیگری از دست رفت.

البته طارمی در کسب این عنوان یک رقیب نیز دارد، علیرضا جهانبخش نیز توانسته دو بار برای تیم کی روش پنالتی به دست بیاورد، او در دیدار  برگشت برابر هند در ورزشگاه آزادی، دو بار توانست ضربه پنالتی به دست بیاورد و زمینه ساز پیروزی پرگل ایران شود، یکی از این پنالتی ها با خطا روی این بازیکن و دیگری به دلیل هند روی سانتر ارسالی جهانبخش به دست آمد.

اما در قسمت پنالتی زدن سه بازیکن پشت شش ضربه پنالتی که نصیب ایران شد ایستادند و هر کدام از آنها دو بار این ضربه را نواختند که در این میان می توان اشکان دژاگه و احسان حاج صفی را بهترین پنالتی زنان تیم ملی دانست، این دو بازیکن دو بار موفق شدند این کار را تکرار کنند. اشکان در دو بازی برابر گوام و ترکمنستان دو پنالتی را تبدیل به گل کرد و احسان حاج صفی نیز در روزی که بازوبند کاپیتانی را به بازو بسته بود در دیدار برگشت مقابل هند با ضربات دقیق خود از روی نقطه پنالتی دو گل برای ایران به دست آورد.

سومین بازیکنی که در مجموع بازی های تیم ملی دو بار پشت ضربه پنالتی ایستاد نیز مسعود شجاعی بود که ناکام در این مورد معرفی شد، او در دیدار برابر گوام توانست وظیفه محوله را به بهترین نحو به انجام برساند اما در بازی حساس مقابل ازبکستان این اتفاق نیفتاد تا شجاعی اولین بازیکنی باشد که در دیدارهای رسمی دو سال اخیر ضربه پنالتی خود را از دست می دهد.