مهم‌ترین دستاورد نمایشگاه قرآن امسال همدلی نهادها بود/ تقدیر از رسانه‌های برتر

گزارش اختتامیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

مهم‌ترین دستاورد نمایشگاه قرآن امسال همدلی نهادها بود/ تقدیر از رسانه‌های برتر

خبرگزاری فارس: مهم‌ترین دستاورد نمایشگاه قرآن امسال همدلی نهادها بود/ تقدیر از رسانه‌های برتر

مراسم اختتامیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امشب با حضور وزیر ارشاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس آیین اختتامیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عصر امروز (26 خرداد) با حضور «سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان قرآنی کشورمان در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.
در این مراسم پس از پخش تلاوت آیاتی از قرآن کریم، سرود جمهوری اسلامی ایران و در ادامه کلیپی از برگزاری این دوره از نمایشگاه پخش شد.
پس‌ از آن حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» رئیس بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به خطبه 176 نهج‌البلاغه اظهار داشت: افرادی که با قرآن مأنوس باشند گمراه نمی‌شوند. همان‌طور که امیرالمؤمنین (ع) فرمودند باید درمان دردها را از قرآن خواست چراکه بالاترین دردها را قرآن شفابخش است.
وی با بیان اینکه در جامعه احترام به قرآن تا حدی نیست که به باطن قرآن رجوع کنیم افزود: ربع قرن تجربه و دانش پیش روی ما است و نمایشگاه قرآن به کمال خود نزدیک شده و دستاوردهایی امسال داشتیم که مهم‌ترین آن همدلی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های قرآنی بود.
حجت‌الاسلام حشمتی با بیان اینکه حدود 70 سازمان، نهاد و موسسه در برگزاری نمایشگاه همکاری کردند خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دستاورد‌های خوب نمایشگاه قرآن پررنگ شدن هنر در انتقال مفاهیم کلام وحی به جامعه بود.آثار مفهومی، فیلم، نمایش و زبان قصه و بازی‌های رایانه‌ای، نمایشگاه امسال را متمایز کرد. حمایت از برنامه‌های قرآنی شهر قصه هم شاهکاری بود که در نمایشگاه رونمایی شد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه قرآن گفت: جا دارد از مسئولان دولتی تشکر کنیم به ویژه از رئیس‌جمهور که در مراسم خادمان قرآن حضور یافت. همچنین از معاونت‌های ارشاد و وزارتخانه‌های مختلف و نهادهای مردمی که با حضور خود نمایشگاه امسال را رونق دادند باید تشکر کرد. نقش رسانه‌ها هم بی‌بدیل بود و با نگاه متفاوت خود اخبار نمایشگاه را منعکس کردند.
در ادامه مراسم نیز صالحی‌امیری از تلاش دولت برای افزایش 100 درصدی بودجه حوزه قران در سال آینده خبر داد و گفت: نمایشگاه قران در سال آینده باید به مؤسسات قرانی مردمی واگذار شود.
پس‌ از آن بیانیه کمیته روابط عمومی در تقدیر از رسانه‌های فعال بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم قرائت و از رسانه‌های برتر تقدیر شد.
در متن این بیانیه آمده است: یکی از پررونق‌ترین دوره‌های نمایشگاه در زمینه حضور رسانه‌ها و انعکاسی خبری بود. در این دوره رکورد تازه‌ای از انعکاس گسترده یک رویداد فرهنگی مذهبی در رسانه‌های داخلی و خارجی در کشور به ثبت رسید. مصلای امام خمینی(ره) در ایام برگزاری این نمایشگاه شاهد حضور بیش از 350 نماینده رسانه‌های داخلی و خارجی بود و این در حالی است که خبرنگاران و عکاسان آزاد به این آمار افزوده نشده‌اند. ستاد برگزاری نمایشگاه قرآن بر اساس اطلاعات دریافتی و تحلیلی از بخش هماهنگی با رسانه‌ها، مستقر در کمیته روابط عمومی و با عنایت به بررسی محتوایی، ساختاری، کمی و کیفی، تعامل و پوشش دهی، سرعت انتقال خبر و استقرار تیم‌های دائم و متغیر، تصمیم گرفت از میان رسانه‌های فعال در حوزه مکتوب و الکترونیک فعال ضمن تشکر از خبرگزاری شبستان و خبرگزاری حوزه به خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به مدیریت آقای حمید صابر فرزام و خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به مدیریت آقای محمد خدادی، لوح تقدیر، تندیس نمایشگاه قرآن و هدیه‌ای به‌رسم یادبود اهدا نمایند.همچنین از میان نمایندگان رسانه ملی ضمن تقدیر از تمام نمایندگان رسانه‌های حاضر در نمایشگاه تندیس نمایشگاه قرآن لوح تقدیر و جایزه تعلق گرفت به آقایان: محمدزاده مدیر شبکه سیمای قرآن (مدیر گروه اطلاع‌رسانی و نماینده معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران) و معارف, مهران رهبر حقیقت و حسین فراست تهیه‌کننده سیما.
در پایان این مراسم نیز کلیپی از روند نمایشگاه قرآن پخش شد.

انتهای پیام/