طرح اولیه خودروی الکتریکی مناسب مسابقات طولانی رونمایی شد

یک شرکت تولید کننده خودروهای اسپورت در آمریکا از طرح اولیه خودرویی رونمایی کرده که می تواند با یک بار شارژ مسافت ۱۴۵ تا ۱۷۷ کیلومتر را با حداکثر سرعت ۲۸۲ تا ۲۹۰ کیلومتر برساعت طی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از درایو، پانوز شرکت تولید کننده خودروهای اسپرت در آمریکا اخیرا با Green ۴U همکاری کرده تا یک خودروی الکتریکی مسابقه ای تازه بسازد. درهمین راستا طرح اولیه خودرو را رونمایی کرده است.

این خودروی مسابقه ای GT-EV نام دارد و قرار است با یک بار شارژ مسافت ۱۴۵ تا ۱۷۷ کیلومتر را با حداکثر سرعت ۲۸۲ تا۲۹۰ کیلومتر برساعت طی کند. به این ترتیب قابلیت رقابت در مسابقات طولانی مدت را خواهد داشت.

ایده اصلی آن است که به جای انجام مسابقه با تکیه بر یک پک باتری، خودرو به طور ادواری توقف کند تا باتری های تازه شارژ شده را دریافت کند. به گفته کارشناسان مدت زمان لازم برای این کار به اندازه ای است که یک خودروی معمولی برای پر کردن باک خود صرف می کند.

شاسی های این خودرو از فیبر کربنی ساخته می شوند و ویژگی های آیرودینامیکی آن کمک می کنند خودرو در مسیر مستقیم بهتر حرکت کند.

علاوه براین مواد چهارچرخ این خودرو دارای نیرو محرکه هستند زیرا خودرو دارای دو موتور است. یکی از آنها چرخ های جلو را به حرکت در می آورد و دیگری مربوط به چرخ های عقب خودرو است.   

خودروی «پانوز» احتمالا به ۴۰۰ تا ۴۵۰ کیلووات انرژی نیاز خواهد داشت و وزن آن نیز ۹۹۸ تا ۱۲۴۷ کیلوگرم تخمین زده می شود.