کد خبر: 1422367/24 زمان: 17:24   1396/03/26 بازدید: 31,493

انصاری فرد و دژاگه بهترین گلسازهای کی روش

طارمی از آقای گلی تا آقای گلی

در جریان 16 دیدار تیم ملی برای رسیدن جام جهانی، سردار آزمون و مهدی طارمی خود را به عنوان بهترین گلزنان و کریم انصاری فرد و اشکان دژاگه نیز موفق شدند خود را به عنوان بهترین گلسازهای تیم ملی معرفی کنند.

به گزارش "ورزش سه"، ملی پوشان فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی تاکنون در 16 دیدار به میدان رفتند، آنها که در دور اول با تیم های ملی گوام، ترکمنستان، عمان و هند همگروه بودند در نهایت توانستند به عنوان تیم اول به مرحله دوم راه پیدا کنند و در بازی های حساس مرحله دوم مقدماتی جام جهانی در آسیا نیز به همراه تیم های ملی کره جنوبی، چین، قطر، سوریه و ازبکستان در گروه اول قرار بگیرند.

گروهی که هنوز دو دیدار از آن باقی مانده و تیم ملی باید در روزهای پیش رو در برابر تیم های ملی کره جنوبی و سوریه نیز قرار بگیرد.

شاگردان کی روش در مجموع 16 دیداری که برای رسیدن به روسیه به انجام رساندند موفق شدند 34 گل به ثمر برسانند، از این تعداد 26 گل در مرحله اول به ثمر رسید و 8 گل نیز در مرحله نهایی وارد دروازه حریفان شد.

اما در میان بازیکنان حاضر در اردوهای تیم ملی، سردار آزمون با 9 گل و مهدی طارمی با 8 گل، عنوان بهترین گلزنان را به خود اختصاص بدهند، این در حالیست که کریم انصاری فرد با 4 پاس گل و اشکان دژاگه با 3 پاس گل نیز بهترین گلسازهای تیم ملی لقب گرفتند.

با بررسی بهترین گلزنان و گلسازی های تیم ملی در 16 دیدار برگزار شده مقدماتی جام جهانی همراه "ورزش سه"، باشید:

بهترین گلزنان؛ فاصله بعید سردار و طارمی با دیگران

تیم ملی در 16 دیدار برگزار شده توانست 34 بار گلزنی کند، گل هایی که توسط 15 بازیکن به ثمر رسید و در این میان سردار آزمون با 9 گل زده و مهدی طارمی با 8 گل زده در صدر گلزنان قرار گرفتند، نکته جالب اینکه پس از این دو بازیکن گلزنان تیم ملی حداکثر 2 گل به ثمر رساندند و همین موضوع از فاصله زیاد این دو مهاجم با باقی بازیکنان دارد.

* سردار آزمون گل های خود را به تیم های گوام(2 گل)، هند(2 گل)، عمان(2 گل)، ترکمنستان،  کره جنوبی و ازبکستان به ثمر رسانده است.

* مهدی طارمی نیز در بازی برابر تیم های گوام(4 گل)، هند، قطر، چین و ازبکستان توانسته گل های خود را وارد دروازه حریفان کند.

* لیست دیگر گلزنان تیم ملی در بازی های برگزار شده از این قرار است:

اشکان دژاگه(2 گل)، احسان حاج صفی(2 گل)، علیرضا جهانبخش(2 گل)، سیدجلال حسینی(2 گل)، مهدی ترابی(1 گل)، مرتضی پورعلی گنجی(1 گل)، رامین رضاییان(1 گل)، کمال کامیابی نیا(1 گل)، سعید عزت اللهی(1 گل)، مسعود شجاعی(1 گل)، آندو تیموریان(1 گل)، رضا قوچان نژاد(1 گل) و کریم انصاری فرد(1 گل).

 

بهترین گلسازها؛ انصاری فرد و دژاگه برنده ماراتن پاس گل

اما در میان 34 بازی که تیم ملی توانست در دیدارهای انجام شده گلزنی کند 26 پاس گل ارسال شده است، البته ذکر این نکته ضروریست که به دست آوردن پنالتی توسط ملی پوشان گلسازی محسوب نشده است و پنالتی ها به دست امده در تیم ملی در مطلب دیگری مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

* کریم انصاری فرد بهترین گلساز تیم ملی در بازی های انجام شده است، او تاکنون توانسته 4 بار با پاس های خوب خود مقدمات گلزنی در تیم ملی را فراهم سازد. نکته جالب اینکه وی در دیدار با دو تیم و در سه بازی موفق شده چهار پاس گل خود را ارسال کند، دیدار برابر گوام (2 پاس گل) و دیدار در دو بازی رفت و برگشت برابر قطر (2 پاس گل)

* اشکان دژاگه که یکی از کاپیتان های تیم ملی در بازی های انجام شده به میدان رفته است در مدت زمان حضور خود 3 بار گلسازی کرده است، او این تعداد پاس گل را در شرایطی به نام خود زد که برخی از دیدارهای تیم ملی را به دلیل مصدومیت از دست داده بود. در دو دیدار رفت برگشت برابر گوام (2 پاس گل)، بازی برابر ترکمنستان(1 پاس گل).

* از جمله دیگر گلسازی های تیم ملی می توان به این بازیکنان اشاره کرد:

سردار آزمون(2 پاس گل)، آندو تیموریان(2 پاس گل)، رامین رضاییان(2 پاس گل)، مهدی طارمی(2 پاس گل)، علیرضا جهانبخش(2 پاس گل)، مسعود شجاعی(2 پاس گل)، وحید امیری(1 پاس گل)، امید عالیشاه(1 پاس گل)، امید ابراهیمی(1 پاس گل)، احسان حاج صفی(1 پاس گل)، مهدی ترابی(1 پاس گل)، داریوش شجاعیان(1 پاس گل) و سعید عزت اللهی(1 پاس گل).