دانستنی ها

با نخوردن سیب‌زمینی سرخ شده بیشتر زندگی کنید

افرادی که دو بار در طول هفته سیب‌زمینی سرخ شده مصرف می‌کنند، دو برابر بیشتر از آنهایی که از مصرف این ماده غذایی اجتناب می‌کنند در معرض خطر مرگ هستند.

وضعیت اسف‌بار مردم آمریکا/ 10 میلیون نفر مبتلا به بیماری‌های روانی

گزارش‌های جدید دولت آمریکا در ارتباط با مشکلات رفتاری شهروندانش نشان می‌دهد، حداقل 10 میلیون نفر در این کشور به مشکلات روانی جدی مبتلا هستند که تمام آنها را نیز بزرگسالان تشکیل می‌ دهند.

تب دوران بارداری منجر به تولد نوزاد اوتیسمی می‌شود

تب دوران بارداری به خصوص در سه ماهه دوم و هفته دوازدهم به بعد می‌تواند تا 300 درصد احتمال ابتلای نوزاد به اوتیسم را افزایش دهد.

زیباترین خانه‌های قایقی جهان+تصاویر

خانه‌های قایقی که امکان گذراندن چند شب را در کنار آب برای علا‌قه‌مندان فراهم می‌کنند، با طراحی زیبا و مجلل خود توجه گردشگران کشورهای مختلف را جلب می‌کنند.

این دوچرخه دست‌ساز است+تصاویر

هنرمند خوش ذوق چینی با استفاده از محاسبات دقیق خود توانسته است، دوچرخه‌ چوبی بسازد و برای رفت و آمدهای روزانه‌اش از آن استفاده کند.

بیش از 2 میلیارد نفر از مردم جهان چاق هستند

بیش از 2 میلیارد نفر از مردم دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند که هم شامل کودکان در سنین پایین می‌شود و هم بزرگسالان را در بر می‌گیرد.

بیش از 2 میلیارد از مردم جهان چاق هستند

بیش از 2 میلیارد از مردم دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند که هم شامل کودکان در سنین پایین می‌شود و هم بزرگسالان را در بر می‌گیرد.

این عروسک‌ها شبیه نوزاد انسان هستند+تصاویر

یک شرکت تجاری اسپانیایی اقدام به نمایش گذاشتن عروسک‌های زیبا و خارق‌العاده‌ای کرده که درک تفاوت آنها با انسان کار مشکلی است.

خطر زوال عقل در صورت افت ناگهانی فشار خون

میان سالانی که به علت افت فشار موقت در هنگام برخاستن دچار سرگیجه می‌شوند، با خطر زوال عقل در دو دهه بعدی زندگی‌شان روبه‌رو هستند.

تصاویری از فوران آتشفشان آلاسکا

سازمان ناسا با انتشار عکسی از فوران آتشفشان آلاسکا توضیح داد که رسوب ناشی از فعالیت این آتشفشان در دریای برینگ در تصویری که توسط ماهواره این سازمان گرفته شده است به رنگ سبزآبی دیده می‌شود.

طبخ بزرگ‌ترین پیتزای جهان +تصاویر

بزرگ‌ترین پیتزای جهان با طول بیش از دو کیلومتر در فونتانای کالیفرنیا به کمک مردم شهر برای طبخ آماده شد و توانست رکورددار گینس شود.

جشنواره غذا در چین +تصاویر

جشنواره غذاهای محلی و سنتی کشور چین با استقبال کشورهای آسیایی مواجه شده است.

آلودگی هوا به DNA دانش‌آموزان آسیب می‌زند

آلودگی هوا به طور مستقیم روی DNA دانش‌آموزان تأثیر منفی می‌گذارد.

جلوگیری از پوسیدگی دندان با هسته انگور

نتایج مطالعات نشان داده است ترکیب طبیعی در هسته انگور وجود دارد که نه تنها دندان را تقویت می‌کند بلکه با پوسیدگی آن هم مبارزه می‌کند.

پیشگیری از سرطان مغز با مصرف روزانه روغن زیتون

مصرف روزانه روغن زیتون می‌تواند عامل مهمی در جلوگیری از ابتلا به سرطان مغز باشد و بیش از هر دارو و مواد غذایی دیگری موثر عمل کند.

رونمایی از اولین قطار بدون ریل جهان+تصاویر

شرکت حمل و نقل عمومی چین، از اولین قطار بدون ریل که حدود 30 متر طول دارد و می‌تواند تا 300 نفر مسافرگیری کند، رونمایی کرد.

ساخت بناهای مشهور با 30 هزار سکه+تصاویر

کشاورز خوش ذوق چینی با استفاده از 30 هزار سکه، نمای بیرونی ساختمان‌های مشهور را ساخته است.

نقش مادر در ابتلای نوزادان به آسم آلرژیک

تحقیقات نشان داده است در دسترس بودن مواد شیمیایی در حین بارداری مادر، منجر به ابتلای نوزاد به آسم آلرژیک می‌شود.

کشف معبد هزار ساله در چین+تصاویر

باستان‌شناسان چینی مؤفق به کشف یک معبد هزا ساله در چنگدو شدند که درون آن بیش از 80 مقبره تاریخی وجود دارد.

کشف داغ‌ترین سیاره کیهان

محققان دانشگاه ایالتی اوهایو، موفق به کشف داغ‌ترین سیاره کیهان شدند که حدود 4 هزار و 327 درجه حرارت داشته و در فاصله 650 سال نوری از زمین قرار دارد.